Porównaj (0 / 0)

Odkurzacz dla domu ze zwierzętami

SZCZEGÓLNIE NA WIOSNĘ!

Wiosną w moim domu jest jakby więcej słońca, więcej świeżego powietrza i więcej... sierści. Psia sierść potrafi pojawić się wszędzie, a problem nasila się szczególnie w czasie wiosny i jesieni, kiedy rozpoczyna się okresowa zmiana futra u moich czworonogów. To doskonały moment, żeby przetestować nowe urządzenie. Tym razem przyszedł mi z pomocą odkurzacz Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends
 

Jak sprawdził się hybrydowy model?

Odkurzacz nawiązuje do czworonogów nie tylko z nazwy i to jego ogromna zaleta. W okresie wzmożonej utraty sierści u psich domowników dbanie o czystość jest szczególnie trudne, a odkurzanie to podstawa w walce o utrzymanie porządku. Wśród akcesoriów odkurzacza znajdują się wymienne szczotki przeznaczone do usuwania sierści z różnych miejsc. Specjalna szczotka parkiet/dywan pomaga okiełznać większe powierzchnie i do tego łatwo ją w trakcie oczyścić, a do zadań specjalnych dostajemy turboszczotkę: idealną do pozbycia się sierści z dywanów i wykładzin. Dzięki niej łatwo można też zadbać o psie posłania i dywaniki, na których zwierzaki uwielbiają się wylegiwać. Największym ratunkiem okazała się natomiast szczotka do usuwania sierści z tapicerki. Najpewniej jeszcze lepiej sprawdzi się w aucie, dla mnie natomiast najważniejsze było, że doskonale poradziła sobie z sierścią zalegającą na tapicerowanych meblach. Dzięki obrotowej głowicy szczotka cały czas dopasowuje się do czyszczonej powierzchni, a to ułatwia skuteczne odkurzanie nawet trudno dostępnych miejsc. Tam, gdzie nie sięga wzrok, sięgnie na pewno długa ssawka szczelinowa, która wyposażona jest w dodatkową nakładkę do odkurzania mebli. Mogę ją szczególnie polecić także jako ratunek dla wszystkich "zaginionych" psich zabawek, ukrytych w niedostępnych szczelinach za kanapą czy pod ciężkim regałem.

Hybrydowy odkurzacz wyposażony w dwa rodzaje filtrów pozostawia wybór użytkownikowi: codzienne odkurzanie bez konieczności czyszczenia zbiornika za każdym razem, lub dokładne-  z wykorzystaniem zbiornika Aqua Fresh Air Box, który odpowiada jednocześnie za oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Filtr cyklonowy zapewnia komfort sprzątania bez konieczności wymiany worków, za to z wygodnym systemem higienicznego opróżniania. Filtr wodny umożliwia natomiast dokładne czyszczenie z równoczesnym odświeżeniem powietrza. 

 Oprócz możliwości, które docenią szczególnie właściciele zwierząt, odkurzacz posiada funkcje przydatne w każdym domu. Filtr wodny pozwala na zbieranie płynów i świetnie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach, a wszystko bez użycia dodatkowych sprzętów. Ten sam filtr w trakcie odkurzania odpowiada za skuteczne wiązanie zanieczyszczeń. Warto też wspomnieć o innych higienicznych rozwiązaniach- w odkurzaczu cyklonowym zanieczyszczenia przechodzą przez 12. filtrów, rozdzielane są według wielkości i lądują w szczelnych pojemnikach. Dzięki temu nawet najdrobniejszy pył nie wydostaje się na zewnątrz i nie ma konieczności ciągłego mycia zbiorników. W praktyce oznacza to, że odkurzacz sprawdzi się nie tylko ze względu na łatwe usuwanie z otoczenia sierści, ale też przez skuteczne zatrzymywanie pyłów, które mogą uczulać.

 Co jeszcze doceniłam? Przede wszystkim przemyślany design i niewielkie gabaryty, skrywające sprzęt o dużych możliwościach i mocy. Rozwiązania są komfortowe i spełniły oczekiwania właścicielki czworonogów- z powodzeniem sprawdzą się więc wśród osób, które o porządek dbają w towarzystwie swoich futrzastych przyjaciół.

 

Joanna Czerwińska